Acasa / Anunturi / Confirmare selecție Mobilități de Studiu ERASMUSplus pentru semestrul II

Confirmare selecție Mobilități de Studiu ERASMUSplus pentru semestrul II

Au fost invitaţi să beneficieze de aceste mobilități de studiu, pe perioada semestrului II a anului universitar 2019-2020, studenţii din anii II și III înmatriculați la programele de studii de licență, specializările Navigație, Electromecanică, Electrotehnică, Inginerie Economică, Tehnologii și sisteme de telecomunicații.

Afişarea criteriilor de eligibilitate și a condiţiilor de selecţie s-a făcut în data de 01.11.2019 pe avizierul virtual și pe pagina web Erasmus +
Perioada de depunere a dosarelor a fost de la 04.11.2019 până la 11.11.2019, iar interviul de selecție a avut loc în data de 15.11.2019.
Rezultatele selecției au fost anunțate în data de 15.11.2019.

Următorii studenți declarați admiși în urma selecției au primit Scrisori de Confirmare din partea următoarelor universități partenere:

 

Nume şi prenume student An de studiu Specializare Media anilor de studii absolviți înainte de depunerea candidaturii Notă interviu (Limba Engleza) Media generală Statut (admis/ rezervă/ respins) Instituţia parteneră Sem de mobilitate (studiu)
Gheorghe Gabriel Daniel II Electromecanică navală 7,47 9 8,23 Admis Lithuanian  Maritime Academy, Lituania II
Boltsatu Hennadii II Electromecanică navală 8,47 10 9,23 Admis Lithuanian  Maritime Academy, Lituania II
Nicolescu Vlad III Navigatie 6,90 9 7,95 Admis Lithuanian  Maritime Academy, Lituania II
Buzhor Andrii II Navigatie 8,63 10 9,31 Admis Lithuanian  Maritime Academy, Lituania II
Profiroiu Teodora III Navigatie 7,65 9 8,32 Admis Lithuanian  Maritime Academy, Lituania II
Amzarescu MIhnea III Navigatie 7,14 10 8,57 Admis Lithuanian  Maritime Academy, Lituania II
Luca Loredana Daniela II Navigatie 8,15 10 9,07 Admis Lithuanian  Maritime Academy, Lituania II
Dodan Bianca Stefania II Tehnologii si sisteme de telecomunicatii 8,46 10 9,23 Admis Gdynia Maritime University Polonia II
Stojanovski Darko III Tehnologii si sisteme de telecomunicatii 6,83 9 7,91 Admis Gdynia Maritime University Polonia II
Morari Eugeniu III Tehnologii si sisteme de telecomunicatii 7,05 9 8,02 Admis Gdynia Maritime University Polonia II
Nemtanu Tatiana III Inginerie Economica 7,01 9 8,00 Admis Piri Reis University, Turcia II
Sandru  Ionela Luiza II Inginerie Economica 9,29 10 9,64 Admis Piri Reis University, Turcia II
Apostol Ana Bianca II Navigatie 9,28 10 9,64 Admis Piri Reis University, Turcia II
Iatan Vlad III Tehnologii si sisteme de telecomunicatii 8,43 10 9,21 Admis Jade University of Applied Sciences, Wilhelmshaven, Germania II
Stancu Cristiana-Nicoleta III Navigatie 8,96 10 9,48 Admis Shanghai Maritime University, China

(in asteptare aprobare din partea Ministerului Educatiei, China)

II
Ritter Lucas III Navigatie 9,26 10 9,63 Admis Shanghai Maritime University, China

(in asteptare aprobare din partea Ministerului Educatiei, China)

II
Top